Vyhledat
  • Klára a Lucie

Knihy z naší poličky - BUM! 75x Champagne


K oslavám, a nejen těm vánočním, patří šampaňské. Toto šumivé víno je zároveň jedním z Klářiných nejoblíbenějších témat, ba dokonce přímo koníčků. Se svou sestrou Kateřinou o něm a o regionu Champagne napsala knihu, která vychází právě v těchto dnech:

„Podle našeho názoru lidé šampaňské, na rozdíl od jiných šumivých vín, pijí málo. Málo o něm vědí a považují ho, podobně jako třeba golf, za snobskou záležitost. Chtěly jsme představit i jiný pohled na šampaňské víno a prostřednictvím 75 příběhů šampaňských domů přiblížit tento nápoj z možná méně známé, ale o to zajímavější, stránky. Vybraly jsme 75 vinařství, jež osobně známe, jejichž vína pijeme, a můžeme s klidným svědomím doporučit, abyste je ochutnali. Zároveň doufáme, že se při čtení nebo listování touto knihou dozvíte pár informací, které vás zaujmou, umožní zorientovat se (nebo se lépe vyznat) ve světě šampaňského, dozvědět se víc o oblíbeném víně, případně se ve společnosti blýsknout nějakou tou šumivou zajímavostí.“

Grafický design knížky připravil Štěpán Malovec, několikanásobný nositel ocenění Czech Grand Design a Nejkrásnější kniha roku. Knížka obsahuje i soubor ilustrací Krajina Champagne ilustrátorky Jaroslavy Bičovské a volně vložený slovníček pojmů, který se vám při čtení může hodit.

Cena knihy je 1890 Kč. Objednat si ji můžete na e-mailu vorlickova@p2m.cz.

23 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

© Copyright P2M Consulting, s.r.o., 2019 

se sídlem U Klavírky 2627/7, PSČ 150 00, Praha 5 – Smíchov

IČ: 48038938, DIČ: CZ48038938

bankovní spojení:  Fio Banka, číslo účtu: 2900696671/2010

Hledejte nás na:

  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle