Vyhledat
  • Klára a Lucie

Komunitní vzdělávání: Onygenales 2020Ten vysoce estetický útvar na přiloženém certifikátu je kupodivu plíseň, nevíme tedy přesně, jaký druh. Nicméně na mezinárodním workshopu o plísních s půvabným názvem Onygenales 2020 jsme nesmírně rádi spolupracovali s Vítem Hubkou, M.D., MSc., Ph.D. z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Udělený certifikát nám samozřejmě udělal obrovskou radost.

Workshop ONYGENALES, organizovaný ve dvouletých intervalech, byl uspořádán v Praze ve dnech 10. - 11. září 2020 ve spolupráci pracovní skupiny ISHAM ONYGENALES a Univerzity Karlovy. Workshop se stal místem setkání výzkumníků, studentů, lékařů, laboratorních pracovníků a epidemiologů napříč obory biomedicíny, kteří se zajímají o současný vývoj ve výzkumu dermatofytů, dimorfních a keratinofilních hub. Workshop byl rozdělen do osmi tématických sekcí s 39 přednášejícími, mezi nimiž nechyběli celosvětově uznávaní odborníci, jako například Maiken C. Arendrup, Pietro Nenoff, Ditte M. Saunte, Anastasia P. Litvintseva, Yvonne Gräser, Sybren G. de Hoog, Bridget M. Barker a řada dalších.


„Workshop ONYGENALES 2020 byla úžasná příležitost diskutovat pokroky ve výzkumu s širší vědeckou komunitou,“ říká Vít Hubka, mykolog a organizátor workshopu.


Počet účastníků workshopů ONYGENALES od prvního setkání v roce 2016 roste. Tentokrát to bylo více než 100 účastníků ze 33 zemí na místě i online. Vzhledem k epidemiologické situaci, která velké části prezentujících nedovolila osobně přijet do Prahy, byla řečníkům nabídnuta možnost prezentovat v reálném čase online z celého světa, čemuž byl připůsoben program. Workshop ukázal cestu, jak v budoucnu organizovat podobné globální vědecké akce, navzdory obtížné situaci. Hybridní formát umožnil diskuzi mezi účastníky na místě i těmi, kteří sledovali živý přenos, a to při zachování přátelské a neformální atmosféry.


Součástí programu byla také jedinečná výstava fotografií mikrosvěta hub Aleny Kubátové a Ivety Kopicové, tištěných speciální technikou na plechové desky.

Workshop byl podpořen mezinárodní odbornou společností International Society for Human & Animal Mycology; Přírodovědeckou fakultou UK; Mikrobiologickým ústavem Akademie věd ČR; Československou společností mikrobiologickou; Dermatovenerologickou klinikou 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze; Českou dermatovenerologickou společností ČLS JEP; a Společností pro lékařskou mikrobiologii ČLS JEP.

1 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

© Copyright P2M Consulting, s.r.o., 2019 

se sídlem U Klavírky 2627/7, PSČ 150 00, Praha 5 – Smíchov

IČ: 48038938, DIČ: CZ48038938

bankovní spojení:  Fio Banka, číslo účtu: 2900696671/2010

Hledejte nás na:

  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle