Vyhledat
  • Klára a Lucie

P2M v karanténě (den dvanáctý)

Dnes je sice den dvanáctý karantény, ale v podstatě je to stejný den jako každý z těch předcházejících. Generelně tedy můžeme případným zájemcům o informace nastínit, že naše dny v P2M nyní vypadají takto:

Každé ráno v 9.30 (poté, co vyvenčíme psy, protože naše děti, které by je měly venčit, ještě hluboce spí) a uděláme si snídani, usedáme plné elánu ke kompům a odstartujeme náš pravidelný ranní online videomeeting. Dáváme si při tom pozor, abychom na sebe příliš radostně nekřičely a nevzbudily tak děti, které stále ještě sladce spí. Po nezbytném rozboru rodinných novinek (Kláry manžel už není na neschopence a šel do práce, hurá / Luciini osmdesátiletí rodiče stále tvrdošíjně chodí na tajňačku nakupovat do Alberta) a po shrnutí celostátní koronavirové situace (dnešní virolog v DVTV si nemyslí, že virus je umělého původu, ten včera si to myslel / ve včerejším Focusu Václava Moravce se snad až příliš filozofovalo), následuje shrnutí pracovních úkolů na daný den.

Neochotně, ale neúprosně se dohodneme, jaký úkol má která z nás dnes ve své kompetenci a kdy a jaký z něj bude výstup. Naplánujeme si rovněž odpolední online hovor, kde si odprezentujeme výsledky zpracovaných úkolů. Před skončením online porady si ještě nasdílíme tipy na to, co zdravého a výživného bychom mohly uvařit dětem k obědu (v poledne už bývají kupodivu vzhůru). Většinou skončíme u těstovin na 50 způsobů. Po skončení videomeetingu Klára ještě rychle prověří, jaké úkoly dostala Kačenka prostřednictvím Bakalářů a pronese k neochotně se probouzejícímu dítěti nepříjemnou přednášku na téma: „Na žádnou školu se nedostaneš, protože se vůbec neučíš a já už jsem nad tebou zlomila hůl.“ Lucie nemusí pronášet přednášku žádnou, protože její dítě jednak ještě spí a i když se nijak zvlášť neučí, Lucie je v klidu, neboť již před lety se jí podařilo syna na střední školu dostat. Tudíž má výhodu, kterou jí Klára nepěkně závidí.Následuje několikahodinový pracovní blok, kdy každá zpracováná přidělené úkoly. Vítaným zpestřením jsou případné videomeetingy s kouči, lektory, klienty apod. Kolem 15.30 se opět potkáváme na online a křičet už můžeme, protože děti již procitly k životu a dívají se na seriály. Odprezentujeme si, co se nám dnes podařilo a pochválíme se, že jsme to zase posunuly dál. Pokud jedna klesá na duchu, druhá se jí snaží dodat energii. Navzájem se ovšem ujistíme, že tento způsob online života zdá se nám poněkud nešťastným a únavným, dokonce únavnějším, než ten skutečný. Kolem půl páté popadneme každá svého psa (deprimovaného z permanentního pobytu s majitelem v bytě, který dříve míval v podstatě jen pro sebe) a jdeme se venčit. Po návratu si přes messenger nasdílíme tipy na film a literaturu, které by nám pomohly odreagovat se od všeobecně negativní atmosféry ve společnosti, tedy vlastně na sociálních sítích. (Někdy se nezadaří, například po shlédnutí Klárou doporučeného snímku The Bookshop Lucie hlásí, že večer doma 3 hodiny o samotě brečela…). Poté, co připravíme dětem něco neobyčejně zdravého a výživného k večeři, usedáme k doporučené literatuře či filmu a snažíme se usilovně ignorovat dění na sociálních sítích. Po večerech Lucie obvykle konzumuje svůj partnerský vztah prostřednictvím online hovoru, neboť její partner dlouhodobě pracuje v zahraničí. A už tam asi taky navěky zůstane, protože neúprosný náměstek, jak se zdá, uzavřel hranice navždy. Klára odbyde manžela rychlou konverzací (to už jsi mi říkal třikrát / to už jsem četla na FB předevčírem / ne, tomu podlaháři jsem zase nezavolala) a kolem osmé usedá k práci na knize o šampaňském víně, kterou už si nikdy nikdo nekoupí, protože lidé v ČR nejen, že nepijí šampaňské víno, ale pro jistotu přestali kupovat i knihy.

Kolem půlnoci se ukládáme ke spánku (snažíme se být co nejvíc tiše, abychom nevyrušovaly své děti, které vedou hlasité videohovory se svými přáteli) a těšíme se na další nový den v karanténě!

115 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

© Copyright P2M Consulting, s.r.o., 2019 

se sídlem U Klavírky 2627/7, PSČ 150 00, Praha 5 – Smíchov

IČ: 48038938, DIČ: CZ48038938

bankovní spojení:  Fio Banka, číslo účtu: 2900696671/2010

Hledejte nás na:

  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle