language EN
backVšechny eventy

Onygenales

Mezinárodní akademická konference Karlovy Univerzity zaměřená na novinky ve výzkumu plísní. Workshop je setkáním odborníků a studentů zajímajících se o pokroky ve výzkumu dermatofytů, dimorfních a keratinofilních hub.
Datum: Září 2020
Forma: Hybridní konference
Trvání: 2 dny

P2M Consulting

PR, eventy a vzdělávání

Konference Onygenales

ONYGENALES, organizováno ve dvouletých intervalech, bylo uspořádáno v Praze ve dnech 10. – 11. září 2020 ve spolupráci pracovní skupiny ISHAM ONYGENALES a Univerzity Karlovy. Workshop se stal místem setkání výzkumníků, studentů, lékařů, laboratorních pracovníků a epidemiologů napříč obory biomedicíny, kteří se zajímají o současný vývoj ve výzkumu dermatofytů, dimorfních a keratinofilních hub.

„Workshop ONYGENALES 2020 byla úžasná příležitost diskutovat pokroky ve výzkumu s širší vědeckou komunitou,“

– Vít Hubka, organizátor workshopu a přední český mykolog

 

Workshop byl rozdělen do osmi tématických sekcí s 39 přednášejícími, mezi nimiž nechyběli celosvětově uznávaní odborníci, jako například Maiken C. Arendrup.

Počet účastníků workshopů ONYGENALES od prvního setkání v roce 2016 roste. Tentokrát to bylo více než 100 účastníků ze 33 zemí na místě i online.

Vzhledem k epidemiologické situaci, která velké části prezentujících nedovolila osobně přijet do Prahy, byla řečníkům nabídnuta možnost prezentovat v reálném čase online z celého světa, čemuž byl přizpůsoben program. Workshop ukázal cestu, jak v budoucnu organizovat podobné globální vědecké akce, navzdory obtížné situaci.

Hybridní formát umožnil diskuzi mezi účastníky na místě i těmi, kteří sledovali živý přenos, a to při zachování přátelské a neformální atmosféry.

Workshop byl podpořen mezinárodní odbornou společností International Society for Human & Animal Mycology; Přírodovědeckou fakultou UK; Mikrobiologickým ústavem Akademie věd ČR; Československou společností mikrobiologickou; Dermatovenerologickou klinikou 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze; Českou dermatovenerologickou společností ČLS JEP; a Společností pro lékařskou mikrobiologii ČLS JEP.

P2M consulting, s.r.o.

map Masarykovo nábř. 250, 110 00 Nové Město

tram Jiráskovo náměstí / Myslíkova

phone +420 603 759 360

envelope info@p2m.cz

LinkedIn Jsme na LinkedIn

fb Sledujte nás