language EN
backVšechny eventy

Světlonoc

Během roku 2022 jsme intenzivně pracovali na PR komunikační kampani k výjimečnému filmu Světlonoc, který obdržel množství cen včetně Zlatého leoparda na festivalu v Locarnu.
Datum: 2022
Cíl: PR komunikace a sociální sítě
Režísérka: Tereza Nvotová

P2M Consulting

PR, eventy a vzdělávání

Napínavý magický příběh

Světlonoc je magické drama odehrávající se ve slovenských horách, kde osmiletá Šarlota omylem shodí svojí mladší sestru ze skály. Když si uvědomí, co provedla, vyděsí se a uteče z domova. Během filmu se jako dospělá žena vrací domů s úmyslem schovat se před světem, ale v samotě a přírodě nemá šanci uniknout tomu, před čím tak dlouho zavírala oči.

PR Strategie

PR kampaň mířila na balancování a využití dvou hlavních komunikačních linií filmu. Jednou je umělecká stránka – kvalita filmu, talentovaná režisérka, styl a pojetí filmu. Tou druhou jsou témata pro širší publikum, tedy otevírání aktuálních témat jako je svoboda, sebepřijetí, síla a pověry.

Sociální sítě

Cílili jsme na co nejširší organický záběr a vysoké uživatelské interakce. Připravili jsme placenou kampaň, abychom vyvolali co největší zájem film vidět v kině a pracovali jsme s organickým budováním komunity od srpna 2022 a v době vstupu do kin podporou kampaní s cílem přilákat co nejvíce návštěvníků do kin. Naše hlavní komunikační linka byly emoce a video kontent z filmu.

Spolupráce s influencery

Spolupráce s influencery byla velmi důležitou součástí kampaně. Uspořádali jsme speciální akci „Opalování při měsíci“, která navazovala na scény z filmu a byla prodlouženou rukou mezi filmem a osobním zážitkem, a influencerskou premiéru filmu, na kterou dorazilo přes 50 známých osobností.

P2M consulting, s.r.o.

map Masarykovo nábř. 250, 110 00 Nové Město

tram Jiráskovo náměstí / Myslíkova

phone +420 603 759 360

envelope info@p2m.cz

LinkedIn Jsme na LinkedIn

fb Sledujte nás