language EN
backVšechny eventy

Znovuotevření Kina Atlas

Po 88 dnech smutné prázdnoty zahájilo  kino Atlas novou etapu své existence, s podtitulem “Najdi svou cestu k filmu. Kino diváků i filmařů”. V první jarní den se kino znovu otevřelo premiérou filmu Zešílet režisérky Zuzany Piussi a P2M bylo u toho, aby o tom dalo vědět celému světu.
Datum: 21. 3. 2023
Cíl: PR komunikace

P2M Consulting

PR, eventy a vzdělávání

Najdi svou cestu k filmu

Před Vánoci prošla mnoha novinami zpráva, že jedno z nejkrásnějších pražských kin končí. Krátce na to se nový kolektiv spoluvlastníků, Vít Janeček, Zuzana Piussi, Viera Hladišová, Simona Kadrnková a Václav Kadrnka, spojili s majitelem domu a  domluvili, že kino obnoví a to s akcentem na artový a dokumentární program a se zvětšenou kavárnou Atlas rostlin, která bude i další malou scénou. Na první jarní den 21. 3. 2023 tedy proběhlo znovuotevření Kina Atlas a nově vzniklé Galerie Karla Vachka v prostorách na úrovni sálů.

Kino diváků i filmařů

Hledisek, která se noví nájemci kina snaží spojit do jednoho organického celku, je víc. Proto je sepsali do textu, který s jistou nadsázkou nazvali manifestem a který ukazuje, o co jim jde a čím se chtějí odlišovat. Cyklus Atlas filmařů nabídne projekce za účasti členů štábu různých filmových profesí, Atlas myšlení s filmem zase spolukurátorství i setkání se zajímavými osobnostmi. V Atlasu klasiky budou myslet také na klasiku a kultovky, které doplní o aktuální kontext, nebo naopak na i studentské filmy. Promítání pro seniory budou spojována s pozváním pro studenty a tyto projekce za příznivou cenu budou doprovázeny i edukativním úvodem.

Program kina byl zahájen premiérou hraného debutu Zešílet režisérky Zuzany Piussi, který otevírá téma uvažování o hranicích normality, tolerance a empatie, důležitosti vztahů v životě a jejich nesamozřejmost.

Jsme filmaři, kteří chápou, že prostor pro film se zužuje, proto vynaložíme maximum energie, abychom rozvíjeli místo, kde se budou protínat fascinace diváků i filmařů v jednom bodě.“

P2M consulting, s.r.o.

map Masarykovo nábř. 250, 110 00 Nové Město

tram Jiráskovo náměstí / Myslíkova

phone +420 603 759 360

envelope info@p2m.cz

LinkedIn Jsme na LinkedIn

fb Sledujte nás